Kiskunfélegyházi platánfasor

1882-ben Molnár István polgármester javasolta a testületnek a Vasúti fasor, a ligetes allé kialakítását. A meglévő, pusztulóban lévő, vagy nem oda illő fákat kivágták és 1912-17-ig tartott a telepítés. 150 platánfát, 200 db feketejuhart, 100 db amerikai kőrist és 50 db ostorfát vásároltak, majd kiegészítették további 300 db platánfával. A vasúttól bevezető főutca két oldalára három-három, illetve két-két sorban ültették a fákat. Szakértők közreműködésével folyamatosan figyelték a facsemeték növekedését, a hiányokat pótolták.

A kiskunfélegyházi Kossuth utcai fasor, az „allé” a város egyik jelképe.

Az azóta eltelt több mint száz esztendő alatt a fasor ligetes sétánnyá terebélyesedett, amely Kiskunfélegyháza egyik büszkeségévé vált. A Kossuth utcai platánfasor a város egyetlen ligetes sétánya, különleges természeti értéket képvisel a településen.