Kiskunfélegyházi Libafesztivál

A magyar hagyományok tiszteletét és ápolását célzó Kiskunfélegyházi Libafesztivált 1999-ben rendezték meg először a Móra Ferenc Művelődési Központ munkatársai Gulyás László Vándormuzsikus közreműködésével. Hosszú ideje a fesztivál fő támogatója az Integrál Zrt., amely 1946-os megalapítása óta baromfi-feldolgozással foglalkozik. Az esemény minden évben a libatenyésztők szakmai konferenciájával kezdődik.

Az egyre gazdagabb és változatosabb kínálat a kikapcsolódásra és a kulináris élményekre egyaránt lehetőséget nyújt.

A libafesztiválon rendszerint a kiváló magyar ízek mellett a hangulatról élő koncertek, táncbemutatók, hagyományőrző játékok és gyermekprogramok gondoskodnak. A zenés színpadi műsorok mellett bábelőadással, libasimogatóval, játszóházzal, vásári élményfotózással is várják a látogatókat.

Megyei érték a Bács-Kiskun Megyei Értéktárban.