Kiskunfélegyházi keringő galambok

Magyarország legszebb és legnépszerűbb galambfajtái közé tartoznak a városról elnevezett galambok. A kiskunfélegyházi keringőt már az 1800-as években is tenyésztették. Nevét azért kapta, mert a levegőben kis köröket írva zárt falkában keringtek a házak felett. A fésűsöket (barokkos tolldísz a fejen) elsősorban a módosabb galambászok tenyésztették. Szelídségével, fehéren bélelt fésűjével, valamint nagy fehér előkéjével meghódította az európai országok tenyésztőit, és elindult világhódító útjára. Napjainkban, mint díszgalambot zártan tenyésztik, a repülés helyett a galamb szépsége került előtérbe. A kiskunfélegyházi simafejű keringő tenyésztése az 1930-as években indult, a kitenyésztést kezdeményező Pallagi testvérek után a városban „pallagi” néven is ismert.

Az Országgyűlés mindkét fajtát magyar nemzeti kinccsé és ezzel Magyarország jelképévé nyilvánította 2004-ben.

A Kiskunfélegyházi Galambokat Tenyésztő Fajtaklub fontosnak tartja, hogy a városról elnevezett fajtát megőrizzék és ismertté tegyék.