Pásztor Ferenc a Petőfi-kultusz elindítója

Pásztor Ferenc (1841-1898) kiskunfélegyházi születésű tanító, ügyvéd, újságíró, lapszerkesztő 1867-ben a Petőfi-emléktábla avatási ünnepségének aktív szervezője volt. Verset is írt erre az alkalomra Petőfi gyermekkori lakára címmel. 1873-ban elindította a Kecskemét-vidéki Közlönyt. Ezzel lehetővé tette, hogy kiskunfélegyházi tudósítások is helyet kaptak az újságban. Később a helyi sajtóban, a Félegyházi Hírlapban is rendszeresen jelentek meg közérdekű cikkei.

Első kutatója volt Petőfi félegyházi életének és kötődésének, ezzel elindította a helyi kultuszápolás hagyományát.

Pásztor Ferenc több mint 20 évig kutatott azért, hogy hiteles bizonyítékokkal igazolja, Petőfi Sándor szülőhelye Kiskunfélegyháza.