Korona Szálló ~ Móra Ferenc Művelődési Központ

Az 1886-ban épült Korona Szállót Szentpály József eklektikus stílusban tervezte. A régi városi nagyvendéglő „Duttyán” helyett épült, hiszen „Félegyházának napról-napra nagyobb lett a kereskedelmi forgalma, s ehhez mért fejlődésének megfelelő vendéglő kiépítése szükségeltetik.” A felépült vendéglő állt egy „színházi és táncvigalmi” díszteremből, két mellékteremből, huszonegy szobából, valamint kávéház, kocsma, nyári mulató, pince, konyha, istálló, kocsiszín és egyéb mellékhelyiségek szolgálták a lakosok igényeit. Különösen nagy súlyt fektettek az új vendéglő nagytermének feldíszítésére, bebútorozására.

A félegyháziak már az építkezés ideje alatt is büszkélkedtek az új kultúrpalotának szánt épülettel.

A ház belső építészeti megoldása méltó a külsőhöz. Gyönyörű márványlépcső vezet az emeletre, ahol tekintélyes oszlopok tagolják a teret. Napjainkban a Móra Ferenc Művelődési Központ, a Kormányablak és az OTP Bank működik az épületben.