Nepomuki Szent János-szobor

A mai Félegyházát 1743-ban telepítették újra, melynek első plébánosa Krizsanóczy János volt. Még ebben az évben az új község központjában megépített nádtetős, háromablakos kis fatemplomot Szent István tiszteletére szentelték fel. E kis kápolna nyolc éven keresztül 1752-ig állt, ekkorra elkészült az első kőtemplom.

A régi fatemplom megjelölésére örök emlékül e szent helynek Nepomuki Szent János-szobrát állították fel a hívek.

A szobor a pesti Mayer János kőfaragó és Ritter János képfaragó műhelyében készült. 1799-ben, Nepomuki Szent János napján állították fel. A szobor 1950-ig állt a helyén az egykori gabona piactéren, majd bő negyven évig a plébánia raktárára száműzték. 1994-ben restaurálták, s új talapzatot emelve avatták fel régi helyén a tér névadójának eredeti szobrát.