Haubner Károly dalszerző

Haubner Károly (1863-1931) dalköltő, karmester, énektanár 1884-ben költözött városunkba Nagyszalontáról és lett a Szent István-templom kántora, majd városi tisztviselő. Munkája mellett huszonöt éven át tanított éneket a polgári leányiskolában és a főgimnáziumban, illetve kántor-tanítókat képzett. Több mint két évtizedig vezette a Kiskunfélegyházi és a Polgári Dalosköröket. Dalszerzőként népies dalok, egyházi énekek, vegyeskari művek alkotják életművét.

Lelkes kortársai kiskunsági trubadúrnak, Félegyháza dalos pacsirtájának nevezték.

Összegyűjtötte és A nótás Félegyháza című kiadványban jelentette meg a város és a környék dalait szöveggel és kottával. Megszervezte az Iparosifjak Önképző Körét, amelyben harmincnyolc éven át fáradozott a fiatalok kulturális nevelésén. Nagyon népszerűek voltak az úgynevezett „Fillér-estélyek” keretében előadott népszínművek, melyekben maga is szerepelt, zongorán kísért, táncolt, énekelt.