Nagy Ferenc testnevelő

Nagy Ferenc (1954-2024) a Móra Ferenc Gimnázium testnevelő tanára, aki három területen ért el folyamatosan kiemelkedő országos eredményeket.

Hosszú évek következetes munkája eredményeként megteremtette városunkban a női labdarúgást.

A gimnázium leány labdarúgó csapatával közel 10 éven keresztül jutottak minden évben országos döntőbe. Diákolimpiát nyertek 2000-ben és 2001-ben. Atlétikában is több országos diákolimpiai bajnok neve fűződik edzői munkásságához. A klasszikus sportok mellett a dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpián is országos sikereket értek el középiskolás tanítványai. Kiskunfélegyháza olaszországi partnerkapcsolatának építésében is döntő szerepe volt. Szervezésében jött létre először Kiskunfélegyházán olasz-magyar nagypályás női nemzetközi futballmérkőzés, ahol Feltre város leány csapata küzdött meg a félegyházi lányokkal.