Miskolczy István labdarúgó edző

Miskolczy István (1899-1993) Szabadkán született, fiatal korában, az Újvidék csapatában futballozott. Sportpályafutását Magyarországra költözve folytatta. 1930 nyarán alapító tagja volt a Kiskunfélegyházi Vasutas Sport Klubnak, a futball szakosztályt több mint ötven évig vezette.

A délvidéki származású sportember fáradhatatlanul járta a város iskoláit és grundjait, hogy tehetséges fiatalokkal gyarapítsa a futball szakosztály létszámát.

Neveltjei közül többen is NB I-es játékosok lettek. Önzetlenül töltötte be posztját, megtakarított pénzét is a sportágnak szentelte. Családja nem volt, így egész életét a sportnak áldozta. Halála után jelentős összeget hagyott a Vasutas Labdarúgó Szakosztályra. Jelenleg az egykori futballedző és olimpikon nevét viseli a kiskunfélegyházi vasutas sportpálya.