Kiskunfélegyházi Mazsorett Együttes

A Kiskunfélegyházi Mazsorett Együttes 1992-ben alakult és 30 éve biztosítja városunkban a fiatalok számára a mazsorett kultúra megismerésének lehetőségét.

Olyan szabadidős tevékenységet kínál fiatal lányok számára, amely ötvözi a sport és művészet elemeit.

Az együttesben komoly szakmai munka folyik, amely nem csupán pár évre, hanem a lányok egész fiatalságára jelentős hatást gyakorol. Az országos ifjúsági mazsorett fesztiválok létrejöttében nagy szerepe volt Jankovszki Zoltánné művészeti vezetőnek, hiszen az első ilyen országos fesztivált Kiskunfélegyháza rendezte meg 1999-ben, ezzel hagyományt teremtve. Azóta is minden évben jönnek Kiskunfélegyházára az ország minden tájáról csoportok a Kiskun Országos Ifjúsági Mazsorett Fesztiválra. A népszerű rendezvényt a hagyományokhoz híven a mazsorettesek utcai felvonulása színesíti három fúvószenekar kíséretében.