Balázs Árpád zeneszerző

Balázs Árpád (1937-) zeneszerző több szállal kötődik Kiskunfélegyházához. Az ötvenes-hatvanas években a város határában, valamint Bugacpuszta vonzáskörzetében sok népdalt jegyzett fel. A zeneszerző folyamatosan segíti városunk muzsikus társadalmát, a zeneiskolát, a fúvószenekart.

A város kérésére kilenc zeneművet komponált.

Ezek a következők: A rigó éneke című kórusmű, melyet Móra Ferenc sorai ihlettek; a Félegyházi fanfár, a Régi magyar táncok Gömörből, a Kuruc képek, a Klasszikus változatok és a Rapszódia. Ezekhez társul egy kamaradarab, az Ünnepi jeladás és két kantáta, a Kunsági betyárdalok és a Petőfi Sándor sorait idéző Szülőföldemen című mű. A szoros jó kapcsolatnak köszönhetően 2019-ben a zeneművészeti iskola felvette a zeneszerző nevét.

Megyei érték a Bács-Kiskun Megyei Értéktárban.