Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar

Az együttes 1987-ben, mint Ifjúsági Fúvószenekar alakult a Városi Zeneiskolában. A zenekar alapítója Jankovszki Ferenc; létszáma 50-55 fő, akik az iskola jelenlegi és volt növendékei. A mára Koncert Fúvószenekarrá fejlődött országos és nemzetközi hírű együttes több külföldi verseny győztese, sok határon túli kapcsolatot ápol.

A zenekar legfőbb feladatának a magyar fúvószenekari kultúra ápolását, megismertetését és hazánk legmagasabb fokú zenei képviseletét tekinti.

Repertoárjuk széleskörű, a fúvószenekari irodalom valamennyi stílusát játsszák, bemutatják a magyar és külföldi kortárs zeneszerzők műveit. Az együttes kiemelt szerepet vállal városunk és tágabb környezetünk kulturális életében, de önálló hangversenyeket is adnak. Több alkalommal szerepeltek a Magyar Rádióban és Televízióban. A Kiskunfélegyházi Fúvószenekar Egyesület hosszú évek óta működteti a Borsihalmi Művésztelepet. Itt lehetőséget biztosítanak a fiatal és felnőtt tehetségeknek táborok szervezésére, felkészülésre és továbbképzésre.