Görögház

Félegyháza jeles középülete az 1773-ban épült későbarokk stílusú Görögház. Építészetileg jelentős, mert ez az első emeletes középület városunkban, 1777-ben készült el a ráépítés. Gazdaságilag fontos, mert építésének ideje egybeesik Kiskunfélegyháza várossá fejlődésével. Az újratelepült város vezetői meg akarták alapozni a kereskedelmet, ehhez boltok építésére volt szükség.

A város öt boltjának első bérlői a Balkánról bevándorló örmény (görögkeleti vallású) kereskedők voltak – innen kapta az épület népi elnevezését is, hogy Görögház.

Működött benne az idők folyamán Társalgó Egylet, városi múzeum, a mai városháza felépítése előtt a közigazgatás egyes hivatalait helyhiány miatt idehelyezték, ezért nevezték „kisvárosházának”. Az 1960-as években földszintjén Halászcsárdát nyitottak. Később a Görögház hosszú ideig üresen állt, majd 2001 tavaszán kezdődött a felújítási munka az épületen. Az emeleti részen látható, kékre festett zsalugáteres ablakok felidézik a régi Görögház hangulatát.