Kálvária és Kálváriakápolna

A Kálvária a Jézus által megtett utolsó út (keresztút) tizennégy jelenetét ábrázoló stációképek sorozata. Nevét a „koponyák helyéről” (héberül golgota, latinul kálvária) kapta, ahol Jézust keresztre feszítették Jeruzsálemben. Az első félegyházi fából készült stációkat a mai Szegedi út forgalmas helyén állították fel. Cseh András plébános kezdeményezésére 1829-ben a város csendesebb zugában alakították ki az új Kálváriát.

A tizennégy stációból álló félegyházi „keresztút” kétsoros, egymástól távol álló, téglából épült, fehérre meszelt kőoszlopokból áll.

A Kálvária része a Hétfájdalmú Szűz tiszteletére felszentelt, kis barokk kápolna, melynek a tetején áll az első 1802-ben állított Kálvária három feszülete.

Megyei érték a Bács-Kiskun Megyei Értéktárban.